Plas keq sherri në Tiranë/ Burra e gra ‘fluturojnë’ karriget në ajër, efektivi i policisë nxjerr armën që t’i ndalojë, goditet me sende të forta e grushte dhe një gazetar (VIDEO)

470

Një sherr masiv ka ndodhur mëngjesin e sotëm pranë shkollës “Andon Zako Çajupi’. Në këtë sherr janë përfshirë disa persona, ku shihen të pranishëm si burra e gra.

Pjesë e sherrit për ta parandaluar është bërë edhe një polic që është gjendur aty prani, i cili ka tentuar të nxjerrë edhe armën për ta vënë situatën nën kontroll.

Gjatë këtij momenti është goditur me karrige edhe një gazetar i cili po filmonte gjithë skenën.

Më pas një prej agresorëve e ka gjëmuar duke e goditur me grushte, pavarësisht fjalëve: “Jam gazetar”.

4 persona kanë mbetur të plagosur nga përdorimi i sendeve të forta.

https://youtu.be/whSOcd7QgHo