Moti Sot, e martë 12 tetor 2021

178

Moti ditën e nesërme do të karakterizohet nga vranësira të shpeshta dhe shira të izoluar në zonat bregdetare orët e para të ditës, ndërsa gjysma lindore e vendit do të mbetet me kthjellime dhe vranësira kalimtare.

Por duke ju afruar mesditës vranësirat dhe shirat do të përfshijnë gjithë vendin, ku gjatë pasdites dhe natës rreshjet do jenë mesatare dhe intensive.

Temperaturat e ajrit rriten në mëngjes por ulen në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 6°C deri në 23°C.