Broja bën magji me top, shënon super gol. Shqipëria fiton dhe mban gjallë ëndrrën për në Botëror

172

Shqipëria tregon forcën në Budapest duke triumfuar 1-0 sërish me Armando Brojën, ashtu si në ndeshjen e parë.

Hungaria sikur i dorëzohet psikologjikisht Shqipërisë, që fillojnë të kenë presion të vazhdueshëm por pasaktësia e pasimeve të Bajramit dhe një rast i finalizuar nga Gjasula nuk na bën të përfitojmë .  

Por në momentin tonë më të mirë, janë hungarezët në minutën 73 që kanë një rast të pabesueshëm për të shënuar, ku Orban pas një goditje standarde gabon nga pak centimetra.

Në 79, shpërthen Armando Broja, merr topin nga krahu i djathtë duke kaluar kundërshtarin e tij në mënyrë fantastike që përfundon me një gjuajtje në rrjetë.

Nga Fatlum Kurtaj / Budapest

Armando Broja / Foto| Fatlum Kurtajhttps://www.facebook.com/fati.berghex