Ngjarje e rëndë: vritet një vajzë ndërsa babai i saj u plagos rëndë

316

Një 19 vjeçarja ka mbetur e vrarë me armë zjarri viktima është Seila Bakija, ndërsa babai i saj Shaban Bakija (42) u plagos rëndë dje në Karabuško në Tuzi.

Burime jozyrtare bëjnë me dije se Gjokaj pak krimit u largua në drejtim të qendres së Tuzit me një makinë “Audi”, dhe më pas në këmbë në drejtim të paditur për momentin.

Hetimi për këtë ngjarje të rëndë vazhdon ndërsa punonjësit e policisë vazhduan të kërkojnë gjurmët nga automjeti i përdorur nga i dyshuari.

Prokurorja e lartë shtetërore Ana Radović i tha Vijesti se rreth orës 15:30, Qendra e Sigurisë në Podgoricë u informua se të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar në Karabuško Tuz.

”Një hetim në vend vërtetoi se B.Š. (19) u godit nga disa predha, nga të cilat ajo u vra, dhe se babai i saj B.Š. (42) i plagosur rëndë.

I plagosur B.Š. ai u operua në Qendrën Klinike.

“Disa gjurmë u hoqën dhe u dha një urdhër për autopsinë e trupit të viktimës B.Š.”, tha prokurori Radovi.

Ajo shtoi se hetimi është kryer edhe në një automjet Audi në qendër të Tuzit, në lidhje me veprën penale të kryer në Karabuško.

“Audi” i përdorur nga i dyshuari ka targa Herceg Novi.

Karabusko, vendi i vrasjes, Foto: Luka Zekovic