Moti Sot, e premte 17 shtator 2021

127

Moti parashikohet me vranësira dhe intervale kthjellimesh.

Në mbrëmje në jug e juglindje do të ketë reshje shiu të përkohshme me intensitet të ulët.

Era do të fryjë me drejtim juglindje-veriperëndim 1-10 m/s. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 2-3 ballë, ndërsa në detin Jon 4-5 ballë.

Shtim i dallgëzimit në brigjet e Jonit kryesisht në mbrëmje.