Moti Sot, e mërkurë 15 shtator 2021

53

Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira të cilat në orët e mesditës në relievet malore do të pasohen nga reshje shiu me intensitet të ulët të karakterit lokal.

Era do të fryjë me drejtim Veriperëndim-Verilindje 1-10 m/s, përgjatë vijës bregdetare dhe në zonat luginore hera-herës fiton intensitet deri në 15m/sek. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 2-3 ballë.