Ndarja nga jeta e Sherif Merdanit, Rama shpreh ngushëllimet: Lamtumirë

189

Kryeministri Edi Rama i ka dedikuar një mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të artistit të madh Sherif Merdani.

Kryeministri, ka publikuar një foto të artistit dhe shkruan:

“Lamtumirë Sherif Merdani”.

Kujtojmë që këngëtari u nda nga jeta këtë të diel në moshën 81-vjeçare, nga një sëmundje e rëndë.

Merdani ka bërë 16 vite burg gjatë viteve të komunizmit, pas festivalit të 11-ë, ndërsa repertori i tij dhe vlerat në muzikën e artin shqiptar janë të vyera.