Moti Sot, e mërkurë 18 gusht 2021

139

Moti parashikohet i kthjellët me vranësira në shtim prej orëve të paradites e kryesisht në mesditë në veri, male dhe pjesërisht në zonën qendrore.

Vranësirat do të shoqërohen me reshje shiu me intensitet dhe pjesërisht mesatar në këto zona gjatë orëve të mesditës. Era do të jetë me drejtim juglindje-jugperëndim 1-8m/sek. Valëzimi i forcës në det do jetë 2-3 ballë.