Moti Sot, e mërkurë 14 Korrik 2021

133

Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira në zhvillim.

Në mesditë vranësirat do të pasohen nga reshje shiu të karakterit lokal përgjatë relieveve malore në jug e juglindje të vendit. Lokalisht reshje në formën e shtrëngatave.

Era do të fryjë me drejtim Veriperëndim -Verilindje me shpejtësi 2-10 m/s.

Deti parashikohet i forcës 1-2 ballë.