Moti Sot, e enjte 1 korrik 2021

107

Moti parashikohet i kthjellët dhe i nxehtë me vranësira mesatare kalimtare në relievet malore nga orët e mesditës deri ato të pasdites.

Në këto orare shi i izoluar në relievet e larta malore në lindje të territorit.

Era do të fryjë me drejtim Verilindje – Veriperëndim e lehtë e mesatare në breg pasuar nga valëzim i forcës 1-2 ballë.