Humbje e madhe/ COVID-19 i merr jetën aktorit të njohur shqiptar, djali i tij i përlot të gjithë me dedikimin prekës: Pushofsh në paqe bab! Do ndrijnë akoma sytë e tu mbi ballin e vajzës…(FOTO)

48

Arti shqiptar sot është në zi. COVID-19 i morti jetën në moshën 75-vjeçare aktorit të madh, Guljelm Radojës.

Mes dhimbjes së madhe ka reaguar në rrjetet sociale edhe djali i Guljelmit, Redi Radoja. Redi shkruan se sytë e babait të tij do të ndrijnë në ballin e vajzës, djalit, mbesave dhe nipit të vogël.

“Pushofsh në paqe bab! Do ndrijnë akoma sytë e tu mbi ballin e vajzës, djalit, mbesave dhe nipit të vogël …Repose en paix papa…

Tes yeux continuent à briller sur le front de tes enfants et petits-enfants.”, shkruan djali i tij.about:blank

Humbje e madhe/ COVID-19 i merr jetën aktorit të njohur shqiptar,