Moti Sot, e premte 30 prill 2021

167

Moti parashikohet me vranësira mesatare dhe të dendura.

Reshjet e shiut do të jenë të pranishme që prej orëve të para të të mëngjesit me intensitet të ulët e mesatar, kryesisht në perëndim e veriperëndim. Reshjet gjatë ditës lokalisht do të marrin impulse në kohë të shkurtër në formën e shtrëngatave me rrufe të izoluara me rrebeshe e breshër.

Era do të fryjë nga juglindja e jugperëndimi e lehtë e gjatë momenteve me shtrëngata fiton shpejtësi mesatare, duke u pasuar nga valëzim në dete me forcën 3 ballë.