Bujar Nishani kandidat për kryetar të PD-së? Përgjigjet ish-presidenti

168

Ish presidenti Bujari Nishani deklaroi në studion e “Zgjedhje 2021” se deri më tani nuk ka ambicie për të marrë drejtimin e Partisë Demokratike.

Për ish-presidentin, gjëja më e rëndësishme është që PD të ndryshojë përmbajtje.

“Kjo nuk është betejë mes Bujarit dhe Lulit. Nuk kam ndonjë ego personale. Nuk e kam pasur deri më sot ambicien për të qenë kryetar i Partisë Demokratike. Nuk është kauza ime kryetari i PD, por formacioni i ri që do të ketë PD, përmbajtja e re, thelbi i ri, se kush do të jetë kreu i radhës, elita do të qarkullojë, asnjë problem nuk ka, është një procedurë që do ta vendosë anëtarësia. Politika është pasion, dhunti, dëshirë, vullnet, jo punësim.”-tha Nishani.