Moti Sot, e shtunë 3 prill 2021

160

Moti parashikohet të jetë me vranësira mesatare deri të dendura si dhe intervale me diell të cilat do të jenë më tepër prezente përgjatë orëve të paradites në zonën e ultësirës perëndimore.

Në zonat kodrinore dhe malore në lindje dhe në zonën e jugut vranësirat do të shoqërohen me reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët dhe lokalisht deri mesatar në formë shtrëngatash. Në zonën e juglindjes në orët e mesditës do ketë reshje dëbore.

Mjegull/mjegullinë për shkak të reshjeve të shiut. Era do të fryjë me drejtim Verilindje –Juglindje 1-15m/sek duke u shoqëruar me valëzim të forcës 1-2 ballë.