Moti Sot, e shtunë 27 mars 2021

168

Moti parashikohet kryesisht i vranët.

Reshje shiu të herë pas hershme do të ketë që në orët e para të 24 orëshit. Reshjet do të jenë më intensitet deri mesatarë kryesisht në jug dhe në perëndim të vendit.

Në lartësinë mbi 900 metra në zonat malore, reshjet do të jenë në formën e dëborës me intensitet të ulët. Në orët e mbrëmjes, reshjet mbeten me intensitet të ulët të karakterit lokal në verilindje të vendit.

Era do të fryjë me drejtim juglindje – lindje me shpejtësi 1-10 m/s, përgjatë vijës
bregdetare kryesisht në jug të vendit fiton intensitet deri në 15 m/s.

Valëzimi ne dete do të arrijë forcës 3 ballë.