PS apo PD? Rama e Basha “live” nga sheshet e Tiranës, ja kush e fitoi betejën në rrjetet sociale

56

Pasditen e sotme është hapur zyrtarisht fushata elektorale për zgjedhjet e 25 prillit. Partia Demokratike ka mbledhur kandidatët dhe simpatizantët e saj në shehsin “Nënë Tereza”, ndërsa Partia Demokratike ka zgjedhur që “mitingun” ta zhvillojë vetëm me 140 kandidatë, të cilët janë mbledhur në sheshin

Kryeministri Edi Rama dhe kryedemokrati Lulzim Basha janë “live” në llogaritë e tyre në rrjetet sociale, ku qytetarët kanë mundësi të ndjekin hapjen e fushatës elektorale.

Në rrjetet sociale betejën po e fiton bindshëm kryeministri Edi Rama, i cili po ndiqet nga më shumë se 20 mijë qytetarë, ndërkohë Basha ndiqet nga pak më shumë se 6 mijë.