Dua Lipa sulmohet nga fansat në Meksiko City

33

Dua Lipa ishte në Meksiko City së fundmi për xhirimet e një fushate të re marketingu dhe kur po dilte u rrethua nga turma e fansave që po prisnin jashtë ndërtesës.

Dy prej tyre u sulën drejt saj dhe qe e vështirë për rojat e sigurisë t’i mbanin larg këngëtares. Dua nxitoi për t’u futur në makinë dhe dukej shumë e friksuar nga mënyra si fansat reaguan. Video u bë virale online në kohë rekord.

Dua nuk është lënduar gjatë kesaj ngjarjeje, por çdo gjë mund të kishte ndodhur. Lajmi se ajo ndodhej në zonë u përhap shumë shpejt dhe këngëtarja as nuk e priste të rrethohej kështu nga fansat.

https://twitter.com/PopCrave/status/1373790163869036545?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1373790163869036545%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_c10&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.tring.al%2Fnews%2Fshowbiz%2Fdua-lipa-sulmohet-nga-fansat-ne-meksiko-city%2F