Horoskopi Sot

83

Të lindurit e kësaj shenje kanë të gjitha shanset për të kaluar një të mërkurë të rehatshme. Do të keni kohë mjaftueshëm për të realizuar planet tuaja. Gjithashtu do të keni mundësi të mblidheni me miqtë ose të ushtroni hobin tuaj.

Mos bëni kritika të shumta kundër personave të afërt, pasi kjo nuk do të ndikojë aspak mirë në gjendjen e tyre emocionale. Mendoni sesi mund ta kaloni sa më mirë këtë duke kryer aktivitetet që ju dëshironi. Ka gjasa të gjeni një rrugë të re, e cila do t’ju emocionojë pafund.

Nuk do të kaloni një ditë argëtuese ashtu sikurse ju do të dëshironit. Më së shumti do të merreni me punët e shtëpisë. Pasdite do të gjeni pak kohë për veten dhe partnerin/partneren tuaj. Bëni shumë kujdes me dietën ushqimore.

Është dita e duhur për të marrë pjesë në sporte të ndryshme. Por mos merrni vendime këtë të mërkurë, pasi ka gjasa që të gaboni. Familjarët nuk do të bien dakord njëzëri rreth dëshirave të tyre gjatë ditës së neserme.

Gjatë kësaj të mërkure do të gjeni kohë mjaftueshëm për tu relaksuar. Arritja e harmonisë është e mundur, por vetëm nëse i lejoni vetes të harroni problemet e pazgjidhura.

Rekomandohet të bëni një shëtitje e cila do t’ju ndihmojë si fizikisht ashtu edhe psikoligjikisht.

17 Marsi do të jetë për ju një ditë e mbushur plot energji. Megjithatë bëni kujdes pasi mund të lodheni më shpejt seç e prisnit dhe mund të mos përfundoni disa detyra të

rëndësishme. Është e nevojshme të çliroheni nga presioni i panevojshëm.

Peshoret mund të përballen me shumë probleme, të cilat do t’ju sjellin shqetësime gjatë kësaj dite. Ndihma që do t’ju japi një miku juaj i ngushtë do t’ju nxjerrë nga situata. Në

mbrëmje do të gjeni paksa kohë për tu relaksuar dhe për të zhvilluar një bisedë të rëndësishme me partnerin/partneren tuaj.

Mund të zhvilloni një bisedë të çuditshme me një prej të afërmve tuaj. Rekomandohet të mos kontaktoni me persona që nuk i besoni plotësisht. Mund të organizoni një festë me miqtë tuaj, çfarë ka gjasa t’ju sjellë momente të paharrueshme.

Peshqit do të qartësojnë një sërë çështjesh të rëndësishme. Bëni kujdes me fjalët pasi mund të ofendoni një kolegun tuaj. Gjithashtu ka gjasa të përfshiheni në një konflikt me një prej miqve ose familjarëve.