Moti Sot, e martë 9 mars 2021

72

Moti parashikohet me vranësira mesatare dhe të dendura pasdite. Më tej vranësirat do të përçahen.

Reshje shiu të dobëta dhe lokale do ketë në pjesën më të madhe të vendit. Prej orëve të pasdites reshjet do ndërpriten në të gjithë territorin.

Era do të fryjë me drejtim Juglindje –Veriperëndim 1-10m/sek, duke u shoqëruar me valëzim të forcës 2-3 ballë.