Qarkullonin me armë dhe kokainë, arrestohen dy persona (Emrat)

89

Policia e Korçës ka vënë në pranga dy persona, pasi qarkullonin me armë pa leje dhe lëndë narkotike në automjet. U arrestuan Sandri Krasta, 31 vjeç dhe Armando Çallëku, 19 vjeç.

Gjatë kontrollit të ushtruar në mjetin tip “Benz”, i cili drejtohej nga 19-vjeçari dhe me pasagjer pronarin e mjetit, Sandri Krasta, u gjet një armë sportive tip pistoletë, një krehër me 8 fishekë.

Ndërsa në sendet personale të 31-vjeçarit, uniformat blu konstatuan disa doza kokainë.