Moti Sot, e mërkurë 17 shkurt 2021

48

Moti parashikohet i kthjellët me vranësira të pakta dhe mesatare në mesdite, lokalisht të dendura në pasdite në pjesën jugore. Në orët e mëngjesit përgjatë luginave do të shfaqet mjegulla e mjegullina.

Era do të fryjë me drejtim Juglindje – Veriperëndim 1-8 m/sek, duke u shoqëruar me valëzim të forcës 1-2 ballë.