Moti Sot, e premte 12 shkurt 2021

84

Moti parashikohet me vranësira mesatare dhe të dendura.

Do të ketë reshje shiu me intensitet të ulët në qendër dhe lokalisht mesatar në veri deri në mesditë. Borë e izoluar në alpe.

Në pjesën e dytë të ditës do të ketë kthjellime.

Era do të fryjë me drejtim Juglindje-Veriperendim 1-10 m/s, përgjatë vijës bregdetare era fiton shpejtësi deri në 14 m/sek, duke u shoqëruar me valëzim të forcës 3-4 ballë.