Moti Sot, e martë 2 shkurt 2021

119

Moti do të jetë me alternime vranësirash dhe kthjellimesh.

Në veri të vendit, parashikohen vranësira lokalisht të dendura dhe reshje shiu përgjatë bregdetit.

Në veri e lugina, parashikohet mjegull e mjegullinë.

Era do të fryjë me drejtim juglindje – jugperëndim 1-8m/sek, e shoqëruar me valëzim të forcës 1 deri 2 ballë.