‘Ça është kjo veshje më qafsh’/ Qytetari kritikon Ramën: Mos dil me rrobat e gjumit në punë! Ja si përgjigjet kryeministri

137

Një qytetar ka kritikuar sot Edi Ramën për veshjen e tij, duke marrë shkas nga një vizitq e kryeministrit në Devoll. Qytetarit, të cilit nuk i ka pëlqyer veshja sportive e Ramës, u shkruan kryeministrit se “pse del me rroba gjumi në punë”.

Kryeministri nuk ka nguruar t’i kthejë përgjigje duke thënë se ai duhet të jetë pjesë e skuadrës së Bashës, dhe nëse jo të shkojë të bashkohet me ta.

Qytetari: O i nderuar ca është kjo veshje kështu më qafsh. Po kur zgjohet robi nga gjumi i heq rrobat që fle gjumë, para se të dali jashtë

Rama: Të duken rroba gjumi ty rrobat sportive vëlla? Do jesh nga ata të skuadrës së Lulit ti, që luajnë gjumrash ose nëse s’je shko prezantohu atje se hyn në formacion direkt me këtë lidhje që paske me gjumin. Jo ore, dmth gjumashët flenë ngaqë s’kanë pjatë përpara eee? Nuk e kuptoj si i pjell mendja replikat e disave këtu, që vetëm për të kundërshtuar nuk dine çfarë pa flasin