Ndahet nga jeta në moshë të re kandidatja për deputete e PD-së.

172

Ardita Gjyla kandidatja për deputete e Partisë Demokratike në Lushnje është larguar nga jeta në mënyrë të parakohshme. Lajmi i trishtë u dha nga Partia Demokratike.

Selia blu ka shprehur ngushellimet më të thella për ndarjen nga jeta të Ardita Gjyles, për të cilën tha se ka dhënë një kontribut të çmuar në jetën politike dhe sociale të qytetit të Lushnjes.

Gjyla ka qenë gjithashtu anëtare e Këshillit Bashkiak me siglën e PD anëtare e Kryesisë së degës se PD Lushnje, drejtuese ne arsim dhe nivele të tjera vendore.