Moti Sot, e shtunë 16 janar 2021

98

Moti parashikohet i kthjellët me vranësira të pakta kalimtare në orët e para të mëngjesit kryesisht në zonën e verilindjes.

Gjatë orëve të mëngjesit dhe mbrëmjes mjegull e dendur e mjegullinë në zonat malore si shkak i temperaturave negative dhe ngrica.

Era do të fryjë me drejtim Lindje – Veri 1 -8 m/sek në bregdet.

Valëzimi në dete parashikohet i forcës 0-1 ballë.