Moti Sot, e premte 15 janar 2021

104

Moti parashikohet i kthjellët me vranësira kalimtare në orët e para të mëngjesit kryesisht në zonën e Jugut dhe në Veri të vendit.

Gjatë orëve të mëngjesit dhe mbrëmjes mjegull e mjegullinë në zonat malore si shkak i temperaturave negative dhe ngrica.

Era do të fryjë me drejtim Lindje-Veri 1 -8 m/sek në bregdet.

Valëzimi në dete parashikohet i forcës 2 ballë.