Moti Sot, e enjte 7 janar 2021

133

Moti parashikohet i kthjellët, me vranësira të pakta kalimtare në relievet malore në
lindje të territorit. Ngrica në të gjithë vendin në mëngjes e mbrëmje. Në zonat malore ngricat do të zgjasin gjatë gjithë ditës.

Era do të fryjë me drejtim Veriperëndim–Juglindje me shpejtësi 1-10 m/s dhe forcë deti 1-2 ballë, me lartësi vale 0,4-0,8 metër.