Moti Sot, e mërkurë 6 janar 2021

114

Moti do të jetë i kthjellët dhe i ftohtë.

Era do të mbetet problematike edhe gjatë të mërkurës, kryesisht në bregdet dhe shtrirjen perëndimore, një dobësim i erës pritet mesnatën e së martës, megjithëse në bregdet do të vijojë herë pas here e fortë.

Temperaturat ulen me të paktën 5 gradë ditën e hënë, ndërsa rënia vijon e lehtë mëngjesin e së martës, por nga mesdita dhe deri në fundjavë pritet që temperaturat të ngjiten në vlerat tipike të janarit, nga -4 deri 11 gradë në mesditë.