Moti Sot, e martë 5 janar 2021

96

Moti do të jetë me vranësira dhe reshje shiu të pakta në zonën Perëndimore, ndërsa në Verilindje dhe Juglindje do të ketë rreshje bore dhe stuhi bore.

Era do të jetë me intensitet të lartë me drejtim Verilindje me shpejtësi 15-20 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 5 me lartësi vale 1,5-2,0 metër në det të hapur.