Moti Sot, e shtunë 2 janar 2021

118

Moti do të jetë me vranësira rreshje bore në zonat malore, ndërsa në zonën perëndimore do të ketë rreshje shiu.

Era do të jetë me drejtim Veriperëndim me shpejtësi 15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 5 me lartësi vale 1,5 në detet Adriatik dhe Jon. Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat do të variojnë nga -7°C – 5°C në zonat malore, -5°C – 12°C në zonat e ulëta dhe 2°C – 12°C në zonat bregdetare.