Moti Sot, e premte 1 janar 2021

173

Orët e para të ditës dominohen nga kthjellime dhe vranësira në të gjithë territorin, më të dukshme në zonat malore përgjatë kufirit lindor. Pasditja dhe mbrëmja mbeten me kthjellime dhe vranësira te dendura në të gjithë vendin.

Temperaturat e ajrit mbeten konstante në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat
ekstremale ditore nga -5°C në 13-14°C. Era do fryjë mesatare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi verilindor duke krijuar në det dallgëzim 3 ballë.