Moti Sot, e mërkurë 30 dhjetor 2020

105

Moti parashikohet me kthjellime e vranësira deri në mesditë. Pas orëve të drekës, moti parashikohet i kthjellët në të gjithë vendin.

Në veri e verilindje, parashikohet borë e dobët lokale deri në mesditë.

Era do të fryjë nga kuadrati i veriut 1-7 m/sek. Përkohësisht përgjatë vijës bregdetare, në zonat e ulëta si dhe në zonat luginore në verilindje të vendit, erë parashikohet me intensitet deri në 15-20 m/sek. Valëzimi i forcës 4 me lartësi vale 1.0-1.8 metër.