Makina përplasi 2 këmbësoret, ndërron jetë njëra prej tyre, në pranga shoferi

136

Një aksident ndodhi pasditen e së hënës, ku një makinë përplasi dy këmbësore në Fier. Njëra prej tyre, ndërroi jetë këtë të mërkurë.

Ngjarja u regjistrua në afërsi të fshatit Marinëz. Z. K. 60 vjeç dhe N.K. 33 vjeç u përplasën nga drejtuesi i një automjeti tip “Opel Astra”.

Sipas njoftimit të policisë, drejtuesi i automjetit me iniciale S.P. ishte në gjendje të dehur dhe është arrestuar.