Moti Sot, e martë 29 dhjetor 2020

171

Moti parashikohet me kthjellime dhe vranësira deri të dendura në zonat malore. Parashikohet borë e dobët në verilindje në lartësitë mbi 1200 metër.

Parashikohet ngrica në zonat malore dhe lokalisht kodrinore në orët e mëngjesit dhe të mbrëmjes. Era do të jetë me drejtim Verilindje – Veri 1-10m/sek e cila gradualisht do të fitojë intensitet deri 20-25m/sek, përgjatë bregdetit dhe ne zonat e ulëta pranë tyre.

Stuhi ere në Alpe, duke u pasuar nga një valëzim i forcës 4 deri 5 ballë.