Moti Sot, e hënë 28 dhjetor 2020

99

Moti parashikohet me kthjellime dhe vranësira deri të dendura në zonat malore. Borë e dobët në Verilindje dhe Juglindje. Ngrica në zonat malore dhe lokalisht kodrinore në orët e mëngjesit dhe të mbrëmjes.

Era do të fryjë me drejtim Verilindje-Veri 1-10 m/sek e cila gradualisht do të fitojë
intensitet deri 20-25 m/sek, përgjatë bregdetit dhe në zonat e ulta pranë tyre. Stuhi erë në Alpe duke u pasuar nga një valëzim i forcës 4 deri 5 ballë.