Zv.ministri i Mbrojtjes infektohet me COVID

139

Zv.ministri i Mbrojtjes, Petro Koçi infektohet me COVID.

Përmes një postimi të publikuar në “Facebook”, ai shkruan se ai dhe familja e tij u konfirmuan dje pozitivë me koronavirus.

Ai ka treguar më tej edhe simptomat që kanë shfaqur si kollë të fortë, temperaturë dhe këputje trupi.

“Covid, i veteofruar si dhurate per festat e fund dhe fillimvitit hyri pa trokitur ne familjen tone, duke na perqafuar te gjitheve. Nje kolle qe vjen gjithnje e me shume prej thellesise se kraharorit, temperature nganjehere me ethe, nje keputje trupi, ilace ,gjilpera, cajra etj na shoqerojne ditet. Dje u konfirmuam me covid dhe nga analiza. U kerkoj gjithe kontakteve te mia te para 4 diteve te bejne kujdes. Ju uroj shendet miqte e mi! #distancehigjienemaske