Tronditet Shkodra/ Makina hidhet në erë në oborrin e shtëpisë

106

Nje shperthim eksplozivi ka tronditur mbremjen e kesaj te shtune qytetin e Shkodres.

Sipas policise rreth orës 20:25, në lagjen “Partizani”, mjeti i cili ishte i parkuar në oborrin e shtëpisë së shtetasit Nazmi Bandulla, ne rrethana të paqarta dyshohet se ka shpërthyer si pasojë e lëndës eksplozive, duke shkaktuar vetëm dëme materiale.

Në vendin e ngjarjes ndodhet grupi hetimor dhe në drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër po punohet për sqarimin e rrethanave të kësaj ngjarje.

Burimi: Vizionplus.tv