Bota e artit në zi! Ndërron jetë nga koronavirusi legjenda e muzikës

158

Erminio “Pepe Salvaderi”, kolona e grupit historik muzikor italian, Dik Dik, humbi betejën me covid. Lajmin e trishtë e bënë publik miqtë e tij në rrjetet sociale.

Shokët e bandës “Lallo e Petruccio” në një postim në faqen zyrtare të facebook shkruan:

“Përshëndetje Pepe, ti shkove me engjëjt dhe na la këtu për të qarë dhe për të të kujtuar përgjithmonë”.

“Duke të njohur ironinë tuaj të lindur, ikët pa na paralajmëruar, që të mund të luanim këngët tuaja, këngët tona, aq të larta sa arrinim në qiell dhe qielli do të jetë me ju për të na dëgjuar”.

“Ne nuk ju kemi humbur dhe nuk do t’ju humbasim kurrë, sepse ju ishit dhe do të jeni gjithmonë brenda nesh dhe ju premtojmë një gjë, puna, ajo që keni dashur aq shumë nuk do të humbë”.

“Lamtumirë vëlla, mik, muzikant i madh, lamtumirë Pepe. Ne do të takohemi sërish me të gjitha ëndrrat tona”.