Shkatërrohet selia e PS në Shkodër, fëmijët djegin objektet dhe dokumentat

78

Protesta në shenjë indinjate kundër vrasjes së Klodian Rashës, ka degjenuar mesditën e kësaj të shtune edhe në Shkodër.

Pasi marshuan fillimisht në Pedonale dhe goditne me gurë seline e PS, protestuesit, në mënyrë të vecante fëmijë dhe adoleshente janë kthyer tek “shtëpia” e socialisteve të Shkodrës.

Këtë herë fëmijët kanë hyrë brenda, kanë shqyer dyert, kanë nxjerr jashtë dokumentat dhe të gjitha objektet e godinës dhe I kanë vënë flakën.

Policia nuk është dukur në asnjë moment në afërsi të protestes.

Në radhët e protestuesve ka pasur thirrje për djegien e godines.