Policia ushtron dhunë, i riu me maskë dhe po protesonte paqësisht (FOTO)

130

Në protestë kërkohet drejtësi për një Polici që ushtron dhunë, por këtë po tregon kjo Polici në protestën e sotme, ku po shoqëron qytetarë dhe po i godet ata. Ai mezi qëndron në këmbë dhe efektivët po e mbajnë nga krahët. Personi në fjalë ka edhe maskë anti-covid, por kjo nuk e ka mbrojtur nga gazi lotsjellës.