Nostalgjikët e komunizmit përshëndesin me grusht: Lavdi Enver Hoxhës

106

Përveç krerëve të shtetit, 76 vjetori i Çlirimit është përkujtuar dhe nga nostaligjikët e sistemit komunist në Shqipëri.

Dashamirësit e e Enver Hoxhës dhe Partisë Komuniste bënë homazhet e tyre në Varrezat e Dëshmorëve.

Me foto të diktatorit Hoxha e parrulla në duar ku shkruhej “Lavdi shqiptarit të madh Enver Hoxha” dhe “Rroftë Partia Komuniste Shqiptare”, ata nderuan me grusht dhe vendosën kurora me lule te Varrezat e Dëshmorëve.