Moti Sot, e hënë 30 nëntor 2020

90

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare deri të dendura dhe rreshje shiu në zonën Jugperëndimore në pjesën e dytë të ditës në formën e stuhive dhe shkarkesave elektrike.

Era do të jetë me drejtim Veriperëndim me shpejtësi maksimale 7m/sek në bregdet. Valëzimi i forcës 2 me lartësi vale 0,5- 0,8 metër në det të hapur. Temperaturat do të pësojnë rënie në mesditë.