Moti Sot, e mërkurë 25 nëntor 2020

101

Moti parashikohet i vranët dhe me intervale me diell.

Do të ketë reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët dhe mesatar kryesisht përgjatë relieveve kodrinore dhe malore në jug dhe qendër.

Në majat e maleve në verilindje e lindje parashikohet reshje bore.

Mjegull e mjegullinë lokale në lugina.

Era do të fryjë me drejtim juglindje-veriindje 1-10m/sek. Përgjatë vijës bregdetare, dhe kryesisht ne bregdetin jugor 18m/s, që do të shoqërohet me valëzim të forcës 3-4 ballë.