Ky ishte objekivi i atentatit, u plagos në dorë

78

Ervis Çausholli ishte shënjestër e një atentati këtë të mërkurë në Elbasan. Në mesditë u dëgjuan disa të shtëna me armë zjarri, që erdhën pas një konflikti.

Ka dyshime se i riu është plagosur në dorë. Policia ka shoqëruar dhjetë dëshmitarë okularë të atentatit të dështuar në zonën e stadiumit në Elbasan, të cilët kanë qenë aty kur u qëllua me pistoletë ndaj një makine në lëvizje.

Ndërkohë Ervis  Çausholli rezulton të jetë i përfshirë në disa ngjarje të tjera kriminale në qytet.Ai u padit në shkurt të këtij viti nga një qytetar për dhunë pasi e ndaloi me makinë duke tentuar ta nxjerrë prej saj, ndërkohë që e goditi edhe me grushte.

Ngjarja ndodhi në mes të qytetit të Elbasanit dhe u kap nga disa kamera sigurie. Më pas, personi i dhunuar shkoi në polici për të bërë denoncimin. Pas denoncimit, ai deklaroi për mediat se ishte kërcënuar nga një tjetër person, i afërt i Çaushollit për ta tërhequr.