Këngëtarja shqiptare “po dergjem në krevat” i lutem Zotit për shpëtim…

230

Përveq paralizimit të jetës kulturore dhe artistika Pandemia covid19 po sjell edhe shumë probleme me shëndetin e artisetëve madje për disa ka qënë fatale. Këngëtarja e mirënjohur e muzikës qytetare shkodrane Vjolla Luka me anë të një statusi në fb bën me dije se prej një jave është e prekur me covid19. Ja statusi i plotë

Miq ,shoke e dashamires te kenges time ,dua te ndaj me ju ate qe po kaloj une ne keto momente ,i zbatova te gjitha masat ,u bana bile manjake e pastertise per mos me e marr kete virus te tmerrshem.

Dergjem ne krevat qe nje jave me shpres e me deshire per permisim ,se kam ken e forte ,kam kalu sfida eshe ma te medha ne jete e ne shendet ,por sot une jam me COVID,e lodhur fizikisht e shpirterisht .Merreni ma seriozisht kete semundje ,se asht shum e keqe ,zoti na nimofte te gjitheve 🙏ju dua

Shkruan këngëtarja Vjollca Luja

Vjollca Luka