Moti Sot, e dielë 22 nëntor 2020

87

Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësirash.

Reshjet e shiut do të jenë lokale me intensitet të ulët vetëm përgjatë vijës bregdetare.

Era do të fryjë me drejtim Juglindje- Jugperëndim 1-8m/sek, ndërsa përgjatë vijës
bregdetare deri në 10m/sek, duke u shoqëruar me valëzim të forcës 2-3 ballë.