Covid-19 i merr jetën edhe ish zv/kryeministrit të Shqipërisë

160

Ndahet nga jeta ish politikani i njohur Bashkim Kopliku.

Ai ishte infektuar nga Covid-19 dhe ishte shtruar prej ditesh ne spitalin e Durresit.

Kopliku ka qene dy here deputet i PD.

Ai ka mbajtur postin e Ministrit te Brendshem dhe zv/kryeministrit ne qeverine e pare pas 1992.