U infektua me COVID, këngëtari i njohur në gjendje kritike për jetën

124

Këngëtari dhe reperi amerikan Jeremih vijon të jetë akoma në gjendje kritike për jetën pas infektimit me koronavirus.

Menaxheri i tij tha për Variety se 33-vjeçari ndodhet akoma në kujdes intensiv, duke luftuar me virusin, ndërsa i ftoi të gjithë që të luten.

Ai po po merr trajtim në një spital privat në Çikago.