E rëndë/ Ishte prekur me COVID, humb jetën foshnja 16-muajshe

208

Një foshnje 16-muajshe ka ndërruar jetë këtë të premte në repartin e Pediatrisë pranë QSUT.

Ajo ishte infektuar me koronavirus dhe ndodhej prej dy ditësh në intubim.

Mësohet se foshnja kishte dhe sëmundje të lindura.

Kjo humbje jete regjistron dhe rastin e parë te viktimave me COVID tek fëmijët.